O nás

Sme tu pre vás od roku 2009

NEZISKOVÁ ORGANIZÁCIA ÚSVIT - O NÁS

Pomáhame seniorom

Hlavným cieľom neziskovej organizácie ÚSVIT - ML, n.o. je pomáhať ľuďom, pripravovať pre nich projekty, ktoré im uľahčia život a spríjemnia voľné chvíle. Naša organizácia poskytuje sociálne služby pre seniorov so špecifickými problémami s prihliadnutím na ich individuálne potreby.

ÚSVIT - ML, n.o. - Pomáhame seniorom
ÚSVIT - ML, n.o. - Cieľová skupina

Cieľová skupina

§ 35 fyzická osoba, ktorá dovŕšila dôchodkový vek a je odkázaná na pomoc inej fyzickej osoby alebo fyzická osoba ktorá dovŕšila dôchodkový vek a poskytovanie potrebuje z iných vážnych dôvodov.

Štruktúra ubytovacích priestorov

Zariadenie sa nachádza v zrekonštruovanej budove Polikliniky v Medzilaborciach s dobrou dostupnosťou. Pekné prostredie, pred vstupom parkovisko v okolí park na oddych vo voľných chvíľach. Ubytovacie priestory sa nachádzajú v trojpodlažnej budove. Spĺňa tie najprísnejšie kritéria z oblasti hygieny, protipožiarnych a technických kritérií.

Na poskytovanie sociálnych služieb je v budove vyčlenené druhé nadzemné podlažie s kapacitou 34 prijímateľov. Výhodou budovy je aj výťah slúžiaci pre prijímateľov. Na tomto podlaží sú izby s kompletným vybavením, spoločenská miestnosť s televízorom, priestory na uskladnenie inventára prijímateľov, kuchynka pre personál, jedáleň, sociálne a zdravotné stredisko, sprcha pre imobilných prijímateľov, kde sa hygiena vykonáva komfortne a dôstojne za pomoci zdravotných pomôcok a asistencie opatrovateliek.

Izby pre menej mobilných prijímateľov s vlastným sociálnym zariadením a sprchou. Neskôr máme pripravené izby pre manželské dvojice ako apartmány s vlastnou kuchynkou a kúpeľňou. Ostatné izby sú dvoj až trojlôžkové s vlastnou kúpeľňou a sociálnym zariadením. Na prízemí: lekáreň, obvodný lekár, špecializovaný lekári, rehabilitačné stredisko.   

 

Naše všeobecné princípy

ÚSVIT - ML, n.o. -  Ľudská dôstojnosť

Ľudská dôstojnosť

ÚSVIT - ML, n.o. -  Autonómia klienta

Autonómia klienta

ÚSVIT - ML, n.o. -  Právo na súkromie

Právo na súkromie

ÚSVIT - ML, n.o. -  Nezávislosť

Nezávislosť

ÚSVIT - ML, n.o. -  Možnosť rozhodovať

Možnosť rozhodovať

ÚSVIT - ML, n.o. -  Právo výberu

Právo výberu

ÚSVIT - ML, n.o. -  Rešpekt

Rešpekt

ÚSVIT - ML, n.o. -  Napĺňanie práv a podôb

Napĺňanie práv a podôb

Postup pri prijatí

Chcete vedieť ako vyzerá postup pri prijatí občana do zariadenia pre seniorov?

© 2024 Všetky práva vyhradené pre ÚSVIT- ML, n. o.
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.